Postup výkupu

Najväčšou výhodou výkupu vozidiel je rýchlosť celého procesu. Dokážeme garantovať, že vozidlo vykúpime vo vopred dohodnutom čase. Toto je najväčšia pridaná hodnota, ktorú ocenia všetci, čo si uvedomujú, že čas sú peniaze. 

Ocenenie vozidla zdarma a nezáväzne

Každému výkupu predchádza ocenenie vozidla. Jednoducho potrebujeme zistiť, aká je hodnota vozidla. Vďaka naším dlhoročným skúsenostiam je proces oceňovania skutočne rýchly. Používame moderný systém oceňovania, ktorý berie do úvahy vopred určené faktory. Vďaka tomuto procesu dokážeme vaše auto oceniť v priebehu niekoľkých minút.

Prvotný odhad ceny vozidla

Na začiatku celého procesu oceňovania je približný odhad. Tento slúži zákazníkom na to, aby získali aspoň základnú predstavu, aká je hodnota ich auta.  Vďaka predbežnému naceneniu sa vyhnete zbytočným prekvapeniam pri záverečnom oceňovaní.

Na predbežné ocenenie vozidla potrebujeme iba niekoľko základných údajov ako značka auta, farba, počet najazdených kilometerov, spôsob servisovania či základný opis technického stavu vozidla. Tieto informácie nám môžete dodať telefonicky, alebo prostredníctvom internetového formuláru. Cenový odhad dostanete prakticky okamžite.

Konečne ocenenie automobilu priamo u vás doma

Ak vás prvotný cenový odhad uspokojil, dohodneme sa na návšteve nášho špecialistu, ktorý sa na vaše vozidlo pozrie bližšie. Opäť sa nemusíte obávať, že vám to zaberie priveľa času. Náš skúsený technik zvládne obhliadku vášho vozidla približne za 10 minút.

Podpis zmluvy u vás doma

Z dôvodu šetrenia času naceňovanie vozidla spájame s podpisom zmluvy a vyplatením peňazí. Pokiaľ sa dohodneme na cene, náš špecialista vám predloží kúpno-predajnú zmluvu a po podpise vám vyplatí peniaze v hotovosti na ruku. V prípade potreby nie je problém peniaze poslať aj na bankový účet, či časť vyplatiť v hotovosti a časť poslať na účet.

Čo potrebujete k výkupu vozidla?

Akokoľvek sa snažíme proces výkupu vozidla zrýchliť a zjednodušiť, určitým veciam sa vyhnúť nedokážeme. Pred podpisom zmluvy k výkupu automobilu budeme od vás potrebovať niekoľko dokumentov.

Doklady potrebné k výkupu vozidla:

  • osvedčenie o vozidle: časť I + časť II, prípadne malý a veľký technický preukaz
  • technická a emisná kontrola (môžu byť aj neplatné)
  • povinné zmluvné poistenie (poistná zmluva alebo tzv. biela karta)
  • splnomocnenie na prepis vozidla
  • servisná knižka (nie je podmienkou)

Ak ste fyzická osoba nepodnikateľ, budeme od vás vyžadovať dva doklady totožnosti (napríklad vodičský a občiansky preukaz). Od živnostníkov ďalej vyžadujeme aj živnostenský list (originál alebo overenú kópiu). Právnické osoby budú potrebovať výpis z obchodného registra starý  maximálne 3 mesiace.